اپل ارزان ترین گوشی هوشمند خود را هر دو سال یک بار به روز می کند، و از آنجایی که آیفون SE در سال 2022 عرضه شد، نسخه بعدی برای سال 2024 برنامه ریزی شده بود. امروز گزارشی از تحلیلگر معتبر اپل یعنی آقای مینگ-چی کو باعث می شود فکر کنیم دوران عرضه گوشی های SE به پایان رسیده است.

 

به گفته Kuo، اپل به شرکای زنجیره تامین خود دستور داده است که برنامه های تولید و ارسال آیفون SE 2024 لغو شده است. مورد عجیب این خبر اینجاست که اپل قرار بود تراشه بیس باند ساخت خودش را در مدل بعدی این سری قرار دهد.

 

تراشه بیس باند قرار بود ابتدا توسط آیفون SE بعدی استفاده شود. اپل می‌خواست از آن دستگاه به‌عنوان نوعی مورد آزمایشگاهی استفاده کند که اگر مشکلی پیش بیاید، حداقل روی ارزان‌ترین گوشی هوشمندی که می‌فروشد باشد، نه یکی از مدل‌های پرسودتر. اگر همه چیز خوب پیش می رفت، این تراشه ممکن بود در اواخر سال 2024 به سری آیفون 16 نیز راه پیدا کند.

 

اپل دیگر آیفون SE جدیدی تولید نمی کند

 

با این حال، اکنون، با لغو آیفون SE 2024، نگرانی‌ها در مورد این است که آیا عملکرد تراشه بیس باند خود اپل با آنچه که شرکت کوالکام می‌تواند ارائه می‌کند یکسان است یا خیر. و به دلیل این نگرانی ها، شانس کوالکام برای تامین تراشه های بیس باند برای نسل آیفون 16 به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این برخلاف “اجماع بازار” تا کنون بوده است، منظور اینکه گفته شده بود کوالکام در سال 2024 سفارشات آیفون را از دست خواهد داد.

 

با این پیشرفت، کوالکام همچنان حداقل تا سال 2025 سخت افزار اپل را تامین خواهد کرد. بنابراین، انتظار می‌رود که در سال جاری و سال آینده، کوالکام همچنان بر بازار تراشه‌های بیس باند موبایل در سطح پیشرفته جهانی تسلط داشته باشد که منجر به حاشیه سود بسیار بالاتری نسبت به رقبای خود می‌شود.

 

نظر شما درباره این خبر چیست؟ آیا تمایلی به خرید نسخه های SE از آیفون داشتید؟

 

خرید آیفون SE نسخه 2022 از فروشگاه موبایل تندیس

 

منبع: GSMArena